Nokaut.pl zablokowany przez Google jako „zagrożenie dla użytkowników”

foto/nokautpl-zablokowany.jpgPiątkowy poranek zaskoczył pracowników i klientów porównywarki cenowej Nokaut, blokadą nałożoną przez Google. Filtr giganta zaklasyfikował stronę jako mało bezpieczną dla użytkowników, bowiem: „przetestowaliśmy w tej witrynie następującą liczbę stron: 27652. Wyświetlanie 5373 z nich spowodowało pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania bez zgody użytkownika.”

To już kolejna znaczna blokada za używanie oprogramowania do emisji reklam OpenX (często nie aktualizowanego!). To ono jest często łamane i używane do wstrzykiwania złośliwego oprogramowania. W ten sam sposób blokady zaliczyły takie witryny jak Antyweb czy Multikino, o czym również informowałem.

Poniżej raport z Google:

foto/nokautpl-zablokowany-1.jpg

Warto wiedzieć, że blokada nałożona na jedną stronę www działa kaskadowo w przypadku używania np. przez partnerów również kodów z tego samego oprogramowania OpenX. W przypadku Nokaut blokady otrzymały z automatu niektóre sklepy internetowe i partnerzy firmy.

Stąd Nokaut posłał taki komunikat do swoich partnerów:

Serwis Nokaut tak jak wiele innych serwisów internetowych, korzystał z oprogramowania do serwowania reklam, które dzisiaj rano zostało zaatakowane. Zespół administratorów Nokaut błyskawicznie usunął zaistniały problem.

Niestety strona Nokaut została chwilowo zaklasyfikowana przez algorytmy Google jako zagrożenie dla użytkowników. Obecnie pracujemy razem z Google na jak najszybszym usunięciem niedogodności.??

Po wejściu na strony niektórych serwisów pojawia się komunikat o zagrożeniu. Jeżeli na Państwa stronie pojawia się taki komunikat to prosimy o usunięcie z Państwa strony:?

– Wtyczki konwersji służącej do mierzenia efektywności kampanii?
– Badge informującego o opiniach sklepu w Nokaut
– Wszelkich form reklamowych z naszego programu partnerskiego

Grupa Nokaut podjęła także współpracę z niezależnymi ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa i ochrony przed podobnymi atakami (niebezpiecznik). Celem współpracy jest pełne wyjaśnienie zaistniałej sytuacji oraz wdrożenie odpowiednich zmian na przyszłość. W razie jakichkolwiek pytań nasz zespół pozostaje do Państwa dyspozycji.

W przypadku biznesu jaki prowadzi Nokaut – działalność w sieci, taka blokada powoduje ogromne straty, odcięcie sporej części ruchu z wyszukiwarki i zarobków z m.in. reklam oraz przeklików (opłat za przeniesienie klienta z porówywarki do konkretnego sklepu). A dodajmy, że firma ta jest notowana na giełdzie.

(Ź) wł/ Google

Komentarze