Surfplus – operatorzy znów dadzą nam gratis w zamian za oglądanie reklam

foto/surfplus.jpgParę lat temu za oglądanie i słuchanie reklam w telefonie, operatorzy wynagradzali klientów dodatkowymi minutami i usługami gratis. Pomysł jednak tak szybko jak się pojawił… tak szybko znikł. Reklam było mało, a rentowność projektów słaba. Teraz Plus chce to odświeżyć, ale z innym gratisem – darmowy internet mobilny w zamian za oglądanie reklamówek. usługa nazywa się Surfplus i trwają jej testy – pytanie tylko czy to dobry kierunek?

Cała usługa działa poprzez aplikację na platformę Android – ściągamy, instalujemy oraz zezwalamy na reklamy w naszym smartfonie. W zamian otrzymamy 50 MB dziennie na serfowanie po mobilnej sieci. Przekroczenie pakietu przerzuca nas od razu w tryb płatny, tak więc jeżeli ktoś się za mocno przyzwyczai do takiego internetu, wyłoży też sam dodatkowe środki. Może to właśnie w tym plus upatruje pomysł na dodatkowe przychody? Przekonamy się zapewne po zakończeniu testów…

foto/surfplus-1.jpg

Aplikacja Surfplus umożliwia bezpłatne korzystanie z mobilnego dostępu do Internetu w sieci Plus. Usługa ma charakter usługi testowej (beta) i w chwili obecnej jest dostępna tylko dla wybranych abonentów biorących udział w testach.

(Ź) Polkomtel

Komentarze