Nie daj się nabrać na: „Sprawdź ile masz punktów karnych na swoim koncie!”

foto/punkty-karne-na-koncie-oszustwo.jpgCo jakiś czas znów ktoś próbuje nabrać internautów na usługi typu „sprawdź ile masz punktów karnych na koncie”. Niby wszystko wygląda fajnie, podajemy PESEL… i na koniec mamy wysłać SMS-a. W zamian otrzymujemy info, że mamy np. 4 punkty karne. Skąd… a z automatu, który generuje dowolną liczbę od 0 do 24. Nie ma to jednak nic wspólnego z rzeczywistością. To zwykłe naciąganie w dodatku na 20 zł +VAT za SMS-a.

Tak wygląda proces pozyskiwania rzekomej informacji o naszych punktach, choć tak naprawdę chodzi o nasze pieniądze z SMS-a.

foto/punkty-karne-na-koncie-oszustwo-1.jpg

Pamiętajmy!

Nie ma możliwości sprawdzenia ilości punktów karnych poprzez internet! Pamiętajmy też, że niektóre tego usługi celowo jeszcze zapiszą nas na tzw. newsletter SMS-owy płatny za KAŻDY otrzymany SMS. Czyli np. co kilka dni z konta ubędzie nam 5 zł. Warto już teraz sprawdzić rachunek, czy przypadkiem nie mamy tam dziwnych opłat za SMS-y otrzymane.

Pod koniec 2012 roku Policja zatrzymała dwóch panów w wieku 24 i 25 lat z Wrocławia, którzy w kilka dni wyciągnęli od przeszło 5 tysięcy osób aż 150.000 zł, obiecując poprzez stronę www, że kierowcy mogą tam sprawdzić ile mają punktów karnych. Widać jakie pieniądze są w tej całej „zabawie”.

(Ź) wł/ strona z naciąganą ofertą, ale adresu celowo nie podaję ;)

Komentarze