Coca-Cola Life – nowy napój wchodzi na rynek – ma mniej kalorii

foto/coca-cola-life.jpgMarka Coca-Cola wzbogaca się właśnie o nowy produkt, który testują konsumenci w Argentynie. Nazywa się Coca-Cola Life i posiada zmienioną recepturę oraz co ciekawe, zielone etykiety na butelkach ;) Ma to sugerować, że produkt jest bardziej eko i zdrowy, za czym kryje się słodzenie napoju nie cukrem, czy słodzikami, ale rośliną zwaną stewią (stevia). Na 200 mililitrów ma 36 kcal, gdzie zwykła tradycyjna Cola to 84 kcal na 200 mililitrów. Jeżeli testy zainteresowania klientów się powiodą, zielona cola, trafi zapewne na rynek światowy.

foto/coca-cola-life-1.jpg

Stevia rebaudiana – gatunek roślin astrowatych. Pochodzi z Brazylii (Mato Grosso do Sul) i Paragwaju (Amambay, Concepción). Jest uprawiana w wielu rejonach świata

Roślina o bardzo wysokiej zawartości związków słodzących i z tego względu używana do słodzenia napojów i potraw. Charakteryzuje się bardzo niską kalorycznością w porównaniu do tradycyjnego cukru. Ważnym efektem spożywania stewii jest jej zdolność do obniżania ciśnienia krwi[3]. Mechanizm obniżania ciśnienia krwi polega na zatrzymaniu napływu jonów Mg2+ z płynu międzykomórkowego.

Stewia posiada również właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. W listopadzie 2011 glikozydy stewii zostały dopuszczone do stosowania w Unii Europejskiej jako środki słodzące oznaczane na liście dodatków do żywności symbolem E960.

(Za: pl.wikipedia.org/wiki/Stevia_rebaudiana)

(Ź) coca-colalife.com.ar

Komentarze