Z bankomatów EURONET-u wypłacisz także banknoty EURO

foto/euronet-bankomaty-euro.jpgJuż nie trzeba chodzić do kantoru, czy banku, aby wymienić pieniądze ze złotówek na Euro. Wszystko dzięki pomysłowi Euronetu, ta sieć bankomatów uruchomiła właśnie testowo w Warszawie (m.in. na Dworcu Centralnym) kilka takich maszyn. Wkładamy więc kartę, potwierdzamy zgodę na euro po proponowanym kursie (ten jest zmienny!) i gotowe. Wypłata to min. 50 Euro (banknot) oraz wielokrotność tej kwoty.

foto/euronet-bankomaty-euro-1.jpg

Wypłata Euro realizowana jest bez opłat pobieranych przez Euronet (Euronet Polska oraz Euronet 360 Finance Limited) oraz dostępna jest dla wszystkich posiadaczy kart płatniczych, wydanych w Polsce do rachunku w PLN. Wypłaty Euro dokonasz w wygodnych nominałach po 50 Euro lub wielokrotność tej kwoty.

Z pewnością z takich usług nie będą zadowoleni właściciele kantorów, którzy mogą przegrywać z ofertą Euronetu – pierwsze testy i kursy pokazują, że ceny są tam lepsze o grosz, dwa niż w tradycyjnym kantorze. Do tego sieć bankomatów (obecnie ponad 3,5 tys. urządzeń) zapowiada, że oferta rozszerzy się na jesień o fraka szwajcarskiego. W tym wszystkim chodzi tez o wygodę klientów, którzy mogą wybrać bezpośrednie wymiany walut z pieniędzy pochodzących z ich rachunku, zamiast wypłacania ich i udawania się z gotówką do kantoru.

Lista bankomatów pod tym linkiem:
www.euronetpolska.pl/index.php?m=maps&m_2=front&id=254

(Ź) Euronet Polska

Komentarze