Twoja twarz jako portfel? Czyli zapłać wyglądem ;)

foto/twarz-jako-portfel-uniqul.jpgPomysłów na dokonywanie płatności mamy wiele, niektóre z nich to tylko koncepcje przyszłości, ale kto wie czy rzeczywistość się aż tak się to nie zmieni. Uniqul to fiński pomysł na to jak można płacić, i to bez pieniędzy, i bez portfela przy sobie. Sztuczka polega na tym, że to nasza twarz jest portfelem! Terminal płatniczy rozpoznaje nas bowiem po rysach twarzy, którą rejestrujemy wcześniej w systemie. Potwierdzenie chęci zapłacenia odbywa się poprzez przycisk OK.

Proste? Wydaje się to nawet za proste… bo przecież może być przez to niebezpieczne. Niech tylko ktoś przyjdzie do sklepu w masce lub pokaże do terminala nasze zdjęcie?

foto/twarz-jako-portfel-uniqul-1.jpg

To bezpieczeństwo będzie testowane podczas najbliższych miesięcy – sprzęt bowiem ma być zainstalowany w kilku sklepach w Helsinkach. Ze szczegółów usługi ujawniono za to, że:

– jest ona wyłącznie pośrednikiem w autoryzacji płatności (środki nie trafiają do firmy Uniqul)
– usługa może być spięta z dowolnym operatorem płatniczym
– klient chcąc korzystać z takiej wygody – płatności twarzą, musi za to dodatkowo zapłacić i się zarejestrować w systemie

A tak to wygląda w zachęcie reklamowej… wchodzimy, bierzemy… płacimy… no tylko trzeba najpierw mieć coś na koncie ;p(Ź) uniqul.com

Komentarze