„Pomyśl, zanim wrzucisz” – czyli co możesz zrobić swojemu dziecku na fejsie

foto/pomysl-zanim-wrzucisz.jpgTa kampania społeczna ma pokazać wszystkim rodzicom, którzy są bardzo aktywni na fejsie, twitterach i innych social mediach, że wrzucanie zdjęć swoich pociech może w przyszłości skutkować problemami. Chodzi o dzieła ze śmiesznymi minami, nagie, podczas wpadek z życia codziennego itp. Zbyt otwarte chwalenie się postępami w dorastaniu dziecka, może skończyć się jego kompromitacją np. w postaci memów, a to nic innego jak wyśmiewanie naszej pociechy gdy będzie nieco starsza przez rówieśników lub przypadkowe osoby.

foto/pomysl-zanim-wrzucisz-1.jpg

Jak napisali organizatorzy akcji:

Wyobraź sobie, jak się poczuje, kiedy za jakiś czas albo samo odnajdzie, albo ktoś w najmniej odpowiednim momencie podsunie mu znalezione w internecie niefortunne zdjęcie z głupią miną albo w jakiejś niezręcznej sytuacji. A może zobaczy własną twarz na jednym z internetowych memów?


Kampania „Pomyśl, zanim wrzucisz” Fundacji Dzieci Niczyje
– opiera się więc o popularne ostatnio memy, chcąc w ten sposób pokazać, że fotka w sieci może szybko zostać wykorzystana w sposób jakiego sobie nie życzymy. Kampania nie zabrania nam jednak publikowania zdjęć, zachęca jednak do rozważnego dzielenia się nimi np. tylko z najbliższymi. Stąd warto sprawdzić swoje ustawienia w profilach – kto ma uprawnienia do przeglądania fotek.

Warto także zajrzeć do przygotowanego poradnika na stronie zanimwrzucisz.fdn.pl/poradnik-pomysl-zanim-wrzucisz – podpowiada on jak zapanować na ustawieniami ochrony prywatności na portalach społecznościowych.

(Ź) www.zanimwrzucisz.fdn.pl

Komentarze