Zamykają BLIP.pl – czyli polską wersję Twittera

foto/zamkniecie-blip.jpgDziś użytkowników polskiego klona Twittera, czyli Blipa – przywitał komunikat: „Drodzy Użytkownicy, Z dniem 31 sierpnia 2013 r. Blip.pl zostanie zamknięty. Po zalogowaniu się zachęcamy do migracji Waszych kont do Mikroblogów na Wykop.pl.” Jak widać serwis, który pozwalał się dzielić ze światem krótkimi wiadomościami, właśnie zwija manatki. Szkoda, wiadomo tylko, że powód jest prosty – serwis nie znalazł dobrego modelu biznesowego na swoją działalność.

foto/zamkniecie-blip-1.jpg

Obecnie zawieszono już możliwość zakładania kont. Aktywni Blipowicze mogą zmigrować swoje profile, z zachowaniem nicka (jeżeli ten będzie dostępny) na serwis Wykop.pl do usługi mikroblogowania.

Krótka historia:

Blip.pl – nazwa rozwijana jako Bardzo Lubię Informować Przyjaciół, wystartował w maju 2007 roku jako projekt stworzony przez Marcina Jagodzińskiego i Zbigniewa Sobieckiego. Szybko wpisał się w Polskie podwórko internetowe i został kupiony przez Gadu-Gadu (GG Network). Był wzorowany na zagranicznym Twitterze, który nawet w Polsce zaczął przeganiać Blipa.

W swoim najlepszym okresie miał ponad 80 tysięcy użytkowników. Ponieważ grupa GG Network rozpoczęła mocną współpracę z Grupą Allegro, serwis Blip niejako konkurował wewnątrz z serwisem przejętym pod koniec 2012 r. przez samo Allegro – chodzi o Wykop.pl i usługę mikroblogowania.

Kolejny produkt polskiego internetu, pozostanie wyłącznie jako zapis na kartach historii.

(Ź) Blip.pl

Komentarze