Instagram Video – teraz świat zwariuje na punkcie krótkich filmików

foto/instagram-video.jpgStało się to, co wielu ekspertów branży mobilnej przewidywało ;) Facebook jako właściciel Instagrama, wprowadził do tej aplikacji opcję nagrywania do 15 sekund video, ale bez odtwarzania w tzw. pętli. Ma to być cios wymierzony w rosnącą popularność Vine (pochodzi od twórców Twittera). A że robienie fotek z filtrem wciągnęło miliony osób na całym świecie, to i krótkie wideo ma szansę na wielką popularyzację.

foto/instagram-video-1.jpg

Tu mała porda: aby nagrać wideo w Instagramie, należy użyć przycisku zdjęcia, następnie wybrać ikonkę kamery i opcję > nagrywania … pamiętając, że gdy dotykamy czerwonego przycisku to nagrywamy, gdy puścimy ekran, zatrzymujemy. W ten sposób zarejestrujemy sobie dowolny układ scen, bo nasze wideo może powstawać np. cały dzień z ujęć po kilka sekund.

Po nagraniu mamy jeszcze do dyspozycji 13 filtrów oraz korekcję drgań ręki. Reszta działa jak przy typowym wrzucaniu do instagrama … opis, tagi i do sieci ;) Osoby, które nas obserwują mogą nasze filmiki lajkować i komentować – tak samo jak w przypadku zdjęć.

Instagrama z nową funkcją pobierzesz na:

Apple App Store
Google Play(Ź) Facebook

Komentarze