Nasze komórki wkrótce będą robić zdjęcia 3D na potrzeby drukarek 3D

foto/pelican-imaging.jpgWydaje się, że już nic się nie da udoskonalić w obecnych smartfonach – są szybkie, pełne funkcji… a producentom wciąż mało. W najbliższym czasie postarają się nas skusić do nabycia nowego modelu np. funkcją 3D w aparacie. Technologię tę oferuje amerykańska firma Pelican Imaging. Jej obiektyw wygląda nieco jak oko muchy i spełnia podobne zadanie rejestrowania obrazów w trybie przestrzennym.

foto/pelican-imaging-1.jpg

Nowa kamera, która dokona nam rewolucji w smartfonach operuje na głębi obrazu – w praktyce oznacza to, iż po zaznaczeniu palcem punktu na zdjęciu i nakreśleniu linii – można zmierzyć odległości w rzeczywistości ;)

Soczewek w kamerze Pelican Imaging jest 16 – także obraz rejestrują one wielotorowo. Pozwala to na zmianę głębi ostrości już po wykonaniu zdjęcia. Najbardziej atrakcyjnym zastosowaniem pozostaje tworzenie obiektów w wersji 3D. Co ma być sposobem na budowanie materiału dla drukarek 3D, które zaczynają podbój rynku masowego. W przykładowym filmie, fotograf buduje figurkę na drukarce przestrzennej z wykonanej wcześniej fotki 3D.(Ź) www.pelicanimaging.com

Komentarze