Multikino.pl zablokowane: „ta witryna może wyrządzić szkody”

foto/multikino-zablokowane.jpgWtorkowy ranek zaskoczył sieć kin Multikino – blokadą serwisu internetowego przez wyszukiwarkę Google. Osoby, które próbują się dostać na kinowe strony, widzą zamiast premier… komunikat o tym, że „ta witryna może wyrządzić szkody na Twoim komputerze„. Dotyczy to także osób korzystających z przeglądarek Firefox czy Chrome, a wpisujących adres bezpośrednio.

Google zwykle nakłada takie blokady w sytuacji, kiedy na witrynie pojawią się wstawki rozprowadzające złośliwe oprogramowanie. A dzieje się to zwykle po włamaniach do serwisów. Ponieważ na serwerach Multikina są gromadzone dane osobowe – pochodzące z rezerwacji i sprzedaży biletów online, sytuacja wydaje się być groźną oznaką.

foto/multikino-zablokowane-1.jpg

Tak wygląda strona multikino.pl w wyszukiwarce i przeglądarce (jeszcze w momencie publikacji tego tekstu – 18.06.2013 g. 19.00). Niestety nie udało się uzyskać informacji od zarządców Multikina – bowiem piar mają na urlopie, marketing milczy… a w mediach społecznościowych komunikaty są o innych rzeczach, albo z wczoraj albo w przypadku Twittera z 13 czerwca. Widać, sytuacje kryzysowe to jeszcze temat do „ogarnięcia” przez zarządców marki ;)

Na wesoło można tylko dodać, że blokada zbiegła się z zapowiadaną na 21 czerwca – premierą filmu „Stażyści”, który opowiada o praktykach w Google :)Aktualizacja 2013-06-19 g. 11.00

Wyszukiwarka Google zdjęła już blokadę z Multikino.pl – poniżej raport z tego co znalazła na tej stronie wcześniej. Jak widać, rzeczywiście witryna zawierała wpięte obce kody np. ramki iframe, poprzez które często rozprowadzane jest niebezpieczne oprogramowanie.

foto/mulikino-zablokowane-raport-google.jpg

(Ź) wł/ Google/ Multikino.pl

Komentarze