Ścieżki rowerowe dodane do polskich map Google

foto/sciezki-rowerowe-google.jpgMapki z Googla zyskały właśnie nową funkcjonalność – pokazują ścieżki rowerowe dostępne w całym kraju oraz wytyczają trasę dedykowaną rowerom. Usługa jest w fazie beta, czyli trzeba być ostrożnym przy posługiwaniu się wyznaczoną trasą, bo niekoniecznie musi być to „droga rowerowa”. Z czasem jednak, nowa funkcja z pewnością ułatwi planowanie wycieczek na dwóch kółkach ;)

foto/sciezki-rowerowe-google-1.jpg

Aby z niej skorzystać wystarczy wejść na maps.google.pl i wyznaczyć sobie trasę – aby była to droga dla rowerów, używamy ikonki rower. Można również zobaczyć jakie ścieżki są dostępne w okolicy, korzystając z tzw. warstw „ścieżki rowerowe” – to panel widoczny w prawym górnym roku mapek.

Mapy Google wyznaczą trasę, która pomija ruchliwe ulicy i wykorzysta informacje o ścieżkach rowerowych. Obliczony czas dojazdu będzie uwzględniał prędkość poruszania się na rowerze, rodzaj nawierzchni czy różnice wzniesień. Ścieżki rowerowe są oznaczone na Mapach kolorem zielonym.

Kto korzysta ze smartfona na rowerze, z pewnością użyje też typowe Nawigacji, bo Google potrafi głosowo prowadzić nas po ścieżkach ;)

(Ź) Google Blog

Komentarze