Teraz Plus kusi nielimitowanym internetem mobilnym

foto/plus-nielimitowany-internet.jpgI to w abonamencie za 59,90 zł – bo od tego pułapu w górę operator reklamuje ofertę jako „surfować bez limitu po zwykłych stronach www”. Oczywiście jest to poniekąd chwyt marketingowy, bo nie wszystko się w te zwykłe strony wlicza np. szyfrowane połączenia https, czyli powiedzmy wizyta na skrzynce GMAIL, jest już zliczana do limitu.

Mimo tych niedoskonałości, oferta pokazuje, w którą stronę zmierzają operatorzy. Szkoda tylko, że PLUS wycofał się w nowych abonamentach z usługi Iplusopobieracza, która pozwalała surfować naprawdę bez żadnego limitu w godzinach od 0:00 do 12:00.

Przy wyższych abonamentach Plus oferuje dodatkowo pakiet godzinowy na oglądanie filmów na YouTube i ipla, a za 119,90 zł to już mamy prawdziwy nolimit na filmy z YT.

Jeżeli przekroczymy limity, czeka nas tzw. lejek – internet zwolni do prędkości znanych z czasów pierwszych modemów ;)

foto/plus-nielimitowany-internet-1.jpg

Wyciąg z regulaminu:

Przeglądanie stron www, o którym mowa § 3 pkt. 1 lit. a), które nie będzie się wliczało do limitu wysłanych i odebranych danych w jednym okresie rozliczeniowym jest możliwe wyłącznie w ramach:

a) ruchu DNS przesłanego w kierunku serwerów DNS Operatora na potrzeby rozwiązywania nazw domenowych na adresy IP,
b) odbierania danych przy wykorzystaniu protokołu HTTP typu tekst, grafika, Adobe Flash, Oracle Java Aplet prezentowanych przez najbardziej popularne przeglądarki, takie jak Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Opera bez dodatkowych rozszerzeń funkcjonalnych (tj. bez instalacji poza Adobe Flash i Oracle Java Aplet dodatkowych rozszerzeń przeglądarki, m.in. tzw. wtyczek), co pozwala na przeglądanie strony www i związanych z nią treści i obrazów.

3. Przeglądanie stron www, o którym mowa w § 3 pkt 1 lit. a) będzie pomniejszało limit transmisji danych dostępny w jednym okresie rozliczeniowym w przypadku:

a) ruchu typu P2P (np. Bittorrent, Skype, Spotify i podobne)
b) ruchu typu TFTP, FTP, SCP ,SFTP i podobny służący do transferu plików (pobieranie plików zamieszczonych na serwerze)
c) korzystania z protokołów poczty elektronicznej takich jak imap, pop3, smtp i podobne oraz ich szyfrowanej wersji
d) korzystania z komunikatorów internetowych ( np. GaduGadu i każdy inny komunikator internetowy)
e) korzystania z szyfrowanych połączeń typu HTTPS, IPSEC VPN, SSL VPN lub podobnych połączeń typu VPN i ruchu opartego o elementy pośredniczące w przekazywaniu ruchu traktowane przez przeglądarkę jako proxy ( np. Opera Mini proxy)
f) pobierania danych audiowizualnych ( np. youtube, tvnpplayer, video.com)
g) streamingu danych audiowizualnych (np. m.youtube.com)
h) pobierania plików, w danych audio (np. mp3, wave) lub audiowizualnych (np. mpeg, divx, avi);
i) pobierania danych aplikacyjnych(PDF, doc, xls, ppt i podobnych)
j) każdego innego ruchu opartego o protokół IP taki jak TCP, UDP, ICMP, SCTP
k) używania serwisów www służących do wymiany plików.

4. Oglądanie treści video dostępnych na stronach youtube oraz www.ipla.pl, o którym mowa w § 3 pkt. 1 lit. b), które nie będzie się wliczało do limitu wysłanych i odebranych danych w jednym okresie rozliczeniowym jest możliwe wyłącznie w ramach ruchu w ramach komponentów własnych tych stron.

5. Oglądanie treści video dostępnych na stronach youtube oraz www.ipla.pl, o którym mowa w § 3 pkt. 1 lit. b), będzie pomniejszało limit transmisji danych dostępny w jednym okresie rozliczeniowym w przypadku:

a) linków przekierowujących na inne strony np. reklamy
b) odwołań do zewnętrznych serwerów dostępnych na stronach
c) wszelkich elementów, które korzystają z protokołów szyfrowania (między innymi SSL) na przykład w celu autoryzacji Abonenta oraz korzystania z publicznych i niepublicznych serwerów Proxy
d) operacji agregujących ruch internetowy w celu poddania ich kompresji (między innymi Opera Mini lub BlackBerry) lub podobnych operacji przekierowujących ruch.(Ź) Plus

Komentarze