Tweet Pee – pieluszka puści tłita, gdy będzie mokra :)

foto/tweet-pee.jpgW cyklu do czego Twitter się może przydać, pewnie nikt się nie spodziwał porad typu: do zmiany pieluszek :) A to też jak widać możliwe. Projekt nazywa się Tweet Pee i został wykonany dla firmy Huggies jako element marketingu. To specjalny czujnik wilgoci, który montujemy na pieluszce oraz aplikacja mobilna, która odbiera sygnał, gdy „nastąpi zalanie” :)

foto/tweet-pee-1.jpg

Trzeba jednak zaznaczyć, że choć nazwa sugeruje tłitujący czujnik, który opublikuje info w sieci, że nasz maluch właśnie narobił… to nie do końca tak to działa. Tłity to w tym wypadku krótkie wiadomości, które jako powiadomienia trafiają wyłącznie na telefon rodzica, a nie na publiczne tablice. Sam Twitter jest więc wyłącznie inspiracją ;)

Zresztą zobaczmy…Jeżeli zapytasz dlaczego, ktoś wymyśla takie rzeczy – to odpowiedź jest prosta: dla pieniędzy ;) Aplikacja prowadzi bowiem statystyki zużytych pieluch i proponuje ich zakup (oczywiście marki Higgies) przez internet.

Wszystko wskazuje na to, że to tylko pomysł na nietypową kampanię reklamową – marketing wirusowy, bowiem aplikacje Tweet Pee nie są nigdzie dostępne.

(Ź) Huggies / huggiestweetpee.com.br

Komentarze