Allegro wprowadza Giełdę Domen internetowych

foto/allegro-gielda-domen-internetowych.jpgAllegro coraz bardziej zmierza ku dystrybucji „dóbr cyfrowych”. Ma już swój sklep z ebookami, teraz pora na Giełdę Domen internetowych, na której zarówno można kupić świeżą domenę jak od rejestratora typu nazwa.pl czy az.pl, ale również dostępne są adresy z rynku wtórnego.

Serwis działa pod adresem domeny.allegro.pl – tutaj wystawisz czy kupisz od kogoś dostępne domeny internetowe. Do giełdy zalogujemy się przy użyciu loginu i hasła, którego używamy w tradycyjnym allegro. Same transakcje na giełdzie domen – obsługuje partner allegro, czyli AZ.pl. To znana ze sprzedaży domen firma w sieci, chociaż część klientów za nią nie przepada – zastrzeżenia co do jakości hostingu, czy też promocji na domeny internetowe tj. długie terminowe umowy.

foto/allegro-gielda-domen-internetowych-1.jpg

Platforma pozwala również na przechwytywanie domen, czyli ustawienie automatu, jakie nazwy nas interesują. Jeżeli ich właściciele zapomną lub zrezygnują z przedłużenia, domena może stać się naszą własnością.

Z pewnością siła promocyjna allegro.pl i ruchu jaki ten gigant może przekierować z innych swoich serwisów, przełoży się na nowe miejsce do handlowania domenami.

(Ź) allegro.pl

Komentarze