Soda Steam – syfony wracają do mody!

foto/sodasteam.jpgW latach kiedy w sklepach niewiele było… to i wodę gazowaną zwaną sodową, robiło się w domu metodą na syfon. Była to zwykle metalowa butla, w którą wlewało się wodę i specjalne naboje z CO2 (dwutlenkiem węgla), którymi nasycało się naszą kranówę. Obecnie pomysł ten wrócił w nowej formie pod nazwą Sodastream. Według producenta pozwala to przygotować litr wody gazowanej w domu (także smakowej) w cenie około 65 groszy za litr.

foto/sodasteam-1.jpg

Ma to być spora oszczędność i ekologia… bowiem zakup typowej wody w opakowaniu PET jest droższy (o ile nie jest to woda z Biedronki za 65 groszy 1,5 l.). W wielu miejscach kraju, woda z kranu z powodzeniem nadaje się do bezpośredniego picia, a tak wzbogacona o bąbelki i smak, będzie pewnie jeszcze lepsza.

foto/sodasteam-2.jpg

Jeden nabój SodaStream wystarcza na przygotowanie ok. 80 litrów (180 puszek) napoju a po zużyciu jest napełniany i gotowy do ponownego użycia. Sama butelka, w której tworzymy naszą wodę bąbelkową też trzeba co jakiś czas wymieniać – podobno zastępuje ona ok. 2000 butelek PET – w tym też tkwi ekologiczna zaleta produktu.

foto/sodasteam-3.jpg

Szkoda tylko, że wystartowanie z taką domową produkcją jest dość kosztowne – maszynka z butelką to wydatek ok. 150 zł (za najtańszy model) oraz po 40 zł za napełnienie naboju CO2, zaś sam osobno kosztuje 130 zł. Za wygodę gazowanej wody dostępnej w dowolnej chwili, trzeba jak widać zapłacić na dzień dobry więcej… z czasem ma być jednak tanio i praktycznie.(Ź) www.sodastream.pl / www.sodastream.com

Komentarze