Polski SPAM firmowy nie będzie już od dziś SPAMEM ;)

foto/spam-firmowy.jpgA wszystko przez zmianę przepisów (o świadczeniu usług drogą elektroniczną), bowiem w życie weszła nowelizacja. Mówi ona, że wiadomości e-mailowe kierowane do firm (np. na adresy podane na ich oficjalnych strona WWW), nie wymagają pytania o zgodę na otrzymywanie takiej przesyłki – jak to było poprzednio. Tak więc, firma może wysłać do innej firmy po prostu ofertę i nie będzie można tego zakwalifikować jako spam.

Warto jednak wiedzieć, że nie dotyczy to osób fizycznych – tak więc te nadal trzeba pytać o zgodę, chyba że same zapisują się np. na newslettery – to już inna sprawa.

Tak więc z jednej strony ustawa upraszcza wysyłanie informacji handlowych na masową skalę, ale z drugiej chyba też idzie z duchem czasu. Parę lat temu firmy zasypywane były ulotkami i katalogami na prawdziwe skrzynki pocztowe… teraz można to robić już na maila ;)

W internecie już straszą zalewem spamu – szczególnie firmy świadczące usługi profesjonalnych mailingów – podnoszą głos, że strasznie ma to wyglądać i lepiej korzystać z ich oferty. Pytanie tylko, czy te przepowiednie się sprawdzą… i tak wielu nadawców omijało wcześniejsze przepisy, wysyłając prośbę o zgodę z załączonymi stopkami firm + właśnie zajawką oferty. A co ciekawsze „panie z sekretariatu” i tak klikały i wchodziły na oferty lub przesyłały wiadomość dalej ;)

(Ź) UOKiK

Komentarze