IllumiRoom – obraz z projektora doda do gier dodatkowych wrażeń!

foto/illumiroom.jpgIllumiRoom to jedna z atrakcji targów CES 2013. Pokazuje bowiem jak wkrótce będzie wyglądała domowa rozrywka z konsolami. Mówiąc w skrócie, każdy będzie miał możliwość zrobienia sobie mappingu przestrzennego na ścianie, którą zajmuje po części domowy telewizor. Wszystko po to, by gry komputerowe dostarczyły nam całkiem nowych wrażeń – w większej przestrzeni.

foto/illumiroom-1.jpg

Pomysł IllumiRoom opiera się o dodatkowy projektor, który sprzężony w tym wypadku z konsolą Microsoft XBOX 360 i przystawką Kinect, pozwala wyświetlać zarysy wirtualnych pomieszczeń, czy też dodatkowe efekty świetlne (jak w przypadku podświetlenia telewizorów AmbiLight). Właściwa akcja gry odbywa się nadal na ekranie telewizora, ale dodatkowe efekty zwiększają niejako przestrzeń gry. Technologia, nad którą pracuje obecnie Microsoft Research, ma trafić docelowo do konsoli XBOX nowej generacji. Zapowiada się ciekawie ;)

Zobaczmy to teraz w praktyce…Jak widać, podczas gry praktycznie w całym pokoju może padać deszcz, czy sypać wirtualny śnieg. Taka zabawka to bardzo ciekawy pomysł na nowe wciągnięcie nas w świat wirtualny!

(Ź) research.microsoft.com/en-us/projects/illumiroom/

Komentarze