Payleven wkracza do Polski – zapłacisz kartą na tablecie ;)

foto/payleven-polska.jpgNie zdziw się, kiedy w którejś z polskich restauracyjek, kelner podejdzie do Ciebie zamiast z typowym terminalem płatniczym… z tabletem i wyjątkową przystawką montowaną w gnieździe słuchawkowym. To właśnie nowa metoda płatnicza Payleven. Może się nieco źle kojarzyć z początku – jakby ktoś próbował skopiować naszą kartę, ale takie to już czasy, że terminale nie wyglądają jak typowe urządzenia płatnicze ;) Usługa jest bowiem kierowana do małego biznesu – nie ma więc abonamentów, są za to nieco wyższe koszty transakcji.

foto/payleven-polska-1.jpg

Zasada jest prosta – po podpisaniu umowy przedsiębiorca otrzyma specjalną przystawkę do tabletu lub smartfona – iPad i Android. Transakcje obsługuje poprzez dedykowane aplikacje, które pobiera ze sklepów mobilnych App Store lub Google Play. Przy pobieraniu płatności płaci się prowizję – czyli 2,95% od kwoty + 37 groszy za transakcję. Nie ma tu stałych opłat, czy minimalnego poziomu obrotu.

foto/payleven-polska-2.jpg

Transakcje klient zatwierdza poprzez kod PIN lub też podpisuje się bezpośrednio na wyświetlaczu (podobnie jak w przypadku niektórych usług kurierskich).

foto/payleven-polska-3.jpg

Takie rozwiązania mogą być szansa dla małego biznesu, który nie zawsze chce płacić np. 50 zł abonamentu za terminal i kar za obrót via karty płatnicze mniejszy niż np. kilka tysięcy złotych.

(Ź) payleven.pl

Komentarze