Ingress – Google zabrało się za produkcję gier miejskich

foto/ingress.jpgI do tego są to gry w tzw. rzeczywistości rozszerzonej. Oczywiście wszystko mobilne, jak na dzisiejsze czasy przystało. Zabawa polega na ganianiu po mieście w ramach jednej z drużyn i próba rozwiązania pewnej zagadki o zasięgu światowym. Akcja bowiem rozgrywa się… wszędzie ;) Wojna toczy się o energię, która przejmuje kontrolę nad umysłami ludzi.

foto/ingress-1.jpg

Aby zagrać trzeba obecnie zdobyć zaproszenie, bowiem gra obecnie jest w fazie testów. Można je dostać podając swój adres mailowy na stronie www.ingress.com i cierpliwie czekając na wiadomość ;) Samą aplikację dostaniemy na Google Play.

foto/ingress-2.jpg

Fabuła gry opiera się o dwie drużyny Oświeconych i Ruch Oporu (Enlightened and Resistance) każda z nich może odkrywać złoża tajemniczej energii oraz narzędzia, które pomagają w walce z przeciwnikiem. Oczywiście, jak to to bywa w przypadku takich rozgrywek… zajmujemy różne tereny i gromadzimy zasoby.

Wszystko rozgrywa się w świecie wirtualnym połączonym z rzeczywistym. Z pomocą aplikacji Ingress, którą ściągamy z Google Play możemy namierzać (tu wykorzystujemy GPS, cyfrowy kompas, akcelerometr itp.) przeciwników oraz zasoby energetyczne.

Poniżej film wprowadzający do świata Ingress(Ź) Google

Komentarze