Pledge Music – niezależnych artystów też można wspierać!

foto/pledge-music.jpgPo sukcesie społecznościowego wspierania wynalazków, okazało się, że małe kwoty zebrane w duże :) mogą pomagać także niezależnym artystom. Zwykle mają oni problem z osiągnięciem szerokiego sukcesu, gdy odmówi im wielka wytwórnia muzyczna. Z pomocą przychodzi internet i np. serwis PledgeMusic.com, który prezentuje ofertę artystów i pozwala ich społecznościowo wspierać.

foto/pledge-music-2.jpg

Przy okazji można tam posłuchać – a więc i odkryć – wiele nowych brzmień i osobowości. Serwis udostępnia bowiem całe piosenki danych artystów i trzeba przyznać, że sporo jest profesjonalnie wykonanych ;) (redakcja serwisu robi wstępną selekcję – nie każdy „artysta” może tam mieć swój profil).

Działa to trochę jak znany Kickstarter.com, gdzie ludzie składają się na realizację danego projektu. W Pledge Music, jednak artyści także sprzedają swoje gotowe produkty od plików muzycznych po kolacje, czy lekcje grania na instrumentach poprzez SKYPE w ich towarzystwie ;)

Artysta może więc zebrać środki na zorganizowanie trasy koncertowej, czy też na wydanie kolejnej płyty. A osoby finansujące mają zwykle prawo przyjścia na koncert czy otrzymania wydanego krążka.

Zbiórki widać w postaci pasków postępu – mają swoją kwotę (cel do osiągnięcia) oraz czas zbiórki. Tu jednak dodam, że jak wyczytałem – serwis pobiera od zebranej kwoty 15% prowizji. Czyli o tyle artysta ma uszczuplony budżet.

foto/pledge-music-1.jpg

Przykładowy profil takiego niezależnego muzyka to np.
www.pledgemusic.com/projects/iamx

Warto zobaczyć także inne gwiazdy, bo serwis zawiera sporą dawkę fajnej muzy!

(Ź) PledgeMusic.com

Komentarze