Pomachaj elektronicznym ogonkiem – daj znać jaki masz nastrój ;)

foto/shippo-ogon-z-nastrojem.jpgCiężko to sobie wyobrazić na samym początku, ale to prawdziwy produkt! Zapowiadany jest właśnie na rynek japoński. Nazywa się Shippo i stoi za nim firma Neurowear. To taki biały ogonek, który przyczepiamy sobie wiadomo gdzie ;) Łączy się on z aplikacją mobilną i taka para, ma stanowić nowy projekt w zakresie dzielenia się odczuciami. Podobnie jak u psa, machanie ogonem – tyle, że elektronicznym, ale futrzanym ;) może być nową erą w komunikacji międzyludzkiej!

Nasz biały ogonek, który widać na zdjęciu poniżej, macha sobie zgodnie z naszym nastrojem. Wykrywają to wbudowane w niego czujniki + specjalny zestaw do umieszczenia na głowie. To właśnie z fal mózgowych mają być odczytywane nasze uczucia. Nastrój ma swoje trzy rodzaje machania… wesoły, zrelaksowany i skoncentrowany – trzeba się ich nauczyć, by poprawnie rozpoznawać.

foto/shippo-ogon-z-nastrojem-1.jpg

Każdy wykryty nastój jest przekazywany także do aplikacji mobilnej i na nasz profil społecznościowy. Uzupełnia się go o geolokalizację – ma to tworzyć mapę naszego nastroju, względem otaczającej rzeczywistości.

Tak to zapowiada się w praktyce:

Jak więc zobaczymy kogoś z ogonkiem biegającym po ulicy, to pamiętajmy, że … on po prostu wyraża swoje uczucia ;) w nowy stylu.

Źródło: neurowear.com

Komentarze