Wbudowali w samochód projektor – możemy oglądać filmy w garażu!

foto/smart-z-projektorem.jpgAutko jest małe i jak na razie koncepcyjne. Marka w zasadzie znana, to typowy Smart ;) Producent już myśli, jak go wyróżnić na rynku w przyszłości i jak zmienić, by był futurystyczny. I tak oto powstał Smart Forstars z segmentu SUC (Sports Utility Coupé), który zabiera na pokład dwie osoby. Wyróżnia się nie tylko wyglądem i „wielkością”, ale i pewnym dodatkiem w masce samochodu. Wbudowano tam bowiem projektor, który wyświetla obraz na dowolnej ścianie np. w garażu.

Można sobie więc zrobić premierę kinową lub mapping przestrzenny w dowolnym miejscu ;) Do projektora podłączmy się poprzez złącze Wi-Fi lub Bluetooth z poziomu smartfona. Wysyłamy obraz i gotowe. Co ciekawe dźwięk jest emitowany zarówno w kabinie, jak i na zewnątrz, bo auto ma zamontowane dodatkowe głośniki (ukryte za drzwiami w ciągach wentylacyjnych).

foto/smart-z-projektorem-1.jpg

Sam pojazd jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy do 80 koni mechanicznych i baterię 17.6 kWh. Ma zapewnić miejską jazdę do 130 km/h i zasięg około 100 km.

foto/smart-z-projektorem-2.jpg

I pewnie w momencie wejścia na rynek, jak każda zabawka, również i ten model znajdzie swoich fanów ;) Takich trochę kinomaniaków.

foto/smart-z-projektorem-3.jpg

Źródło: engadget, smart (Mercedes)

Komentarze