Wynalazki z internetu – świat produktów mocno się zmienił

foto/wynalazki-z-internetu.jpgBycie wynalazcą i człowiekiem z pomysłami nie zawsze przekłada się na sukces. Ale odkąd mamy internet i możliwość dotarcia z informacją do masowej publiki, świat wynalazków mocno się zmienił. Wiele drobnych usprawnień oraz całkiem nowych pomysłów na produkty staje się rzeczywistością, dzięki poparciu klientów jeszcze przed oficjalną sprzedażą. Wynalazca pokazuje co ma… publika głosuje… i kupuje produkt :) Przykład takiego działania to quirky.com.

Produkty, które z pomocą internetowej publiki weszły już do sprzedaży można określić na „setki”.

foto/wynalazki-z-internetu-1.jpg

Warto więc pokazać realne przykłady i pieniądze jakie za tym idą. Bo od pomysłu do sprzedaży droga daleka, ale dzięki np. Quirky jest to możliwe. Stem – Tap the Flavor to gadżet za 5 dolarów, który owoc cytrusowy zamieni nam w spryskiwacz smaku. Dzięki temu można nadać smaku sałatce czy innym potrawom. Zamiast więc wyciskać sok, mamy praktyczne spryskiwanie. Wynalazca zarobił już prawie 14 tys. dolarów na swoim pomyśle.

foto/spryskiwacz-z-owocow.jpg

Innym przykładem jest skrobaczka do szyb, która ma się przydać w sezonie zimowym. Pewnemu panu jego standardowy skrobak się nie podobał i wynalazł własny ;) Thor – Attack The Ice to właśnie pomysł na usprawnienie drapania oblodzonych szyb. Pomysłodawca zarobił już przeszło 15 tys. dolarów na zmianie w metodzie skrobania szyb ;)

foto/skrobaczka-do-szyb.jpg

Quirky w chwili publikacji tego tekstu miało już na swoim koncie ponad 200 wdrożonych produktów, ponad 180 partnerów sprzedażowych oraz społeczność ponad 240 tys. wynalazców i klientów. Poniżej jeszcze kilka filmów, co z całej masy pomysłów udało się wdrożyć w realne produkty.

Listwa zasilająca – elastycznaWieszak do łatwego zakładania i zdejmowania ubrańI najważniejsze… każdy z nas może zostać wynalazcą i zgłosić się do tego typu projektów.

Źródło: wł / www.quirky.com

Komentarze