Wygląda na to, że budki telefoniczne zamienią się w punkty Wi-Fi

foto/budki-telefoniczne-jako-wi-fi.jpgPrzykład takiego rozwiązania zaprezentowano w Nowym Jorku, gdzie z publicznych budek telefonicznych zrobiono punkty darmowego WiFi. Okazuje się, że więcej osób jest zainteresowanych łączeniem się z siecią poprzez własne urządzenia niż… poprzez publiczne słuchawki. W Polsce budki powoli znikają, chociaż ich liczbę normują przepisy prawa – mimo, że się nie opłacają muszą być obecne :)

Jeżeli projekt w USA się powiedzie, z pewnością kolejni operatorzy swoje budki doposażą w punkt dostępu do sieci bezprzewodowej. Z drugiej strony, w USA i Europie jest już sporo budek, które są tak naprawdę publicznymi telefonami komórkowymi – ich obsługa jest tańsza, a energię dostarcza np. bateria słoneczna.

foto/budki-telefoniczne-jako-wi-fi-1.jpg

Widzimy więc, jak nowe technologie wypierają te starsze i kreują nowe zwyczaje… jeszcze 10 lat temu nikt nie podejrzewał, że budki telefoniczne będą służyć jednocześnie wielu osobom w zakresie dostępu do sieci i to … bez kabla ;) Swoją drogą rywalizują one obecnie z miejskimi bezpłatnymi sieciami dostępu do internetu.Źródło: NYC INFO

Komentarze