W którym świecie żyjesz? W internecie czy rzeczywistości?

info/w-ktorym-swiecie-zyjesz.jpgWłaśnie rusza kolejna kampania społeczna, która ma nam uświadamiać, że nadmierne korzystanie z komputerów i internetu – szczególnie przez dzieci, może się źle skończyć. Sieciowe życie wpływa na to, jak wygląda to nasze realne. Siedzenie po nocach i granie lub serfowanie może uczynić z nas „zombi”. Tak więc… w którym świecie żyjesz?

info/w-ktorym-swiecie-zyjesz-1.jpg

Jak podają badania EU Kids Online (25 państw EU), aż 20% polskich nastolatków deklaruje, że sieć wpływa na to, że niedojadają i niedosypiają – po prostu brak im czasu na posiłek i sen.

Na jakość życia wpływa też to czy mają sieć czy nie… 30% zadeklarowało poważne niepokoje, kiedy internet na chwilę znika. Dodatkowo 35% przyznaje, że internet niszczy ich relacje z rodziną i otoczeniem znajomych.

info/w-ktorym-swiecie-zyjesz-2.png

Sytuacja negatywna w tym wypadku, jest zwykle wynikiem braku zainteresowania rodziców. Nie pokazują oni i nie motywują swoich pociech do spędzania czasu w inny sposób niż przed komputerem czy TV.

Ci, którzy żyją w wirtualnym świecie, tracą prawdziwe życieAkcja „W którym świecie żyjesz?” realizowana jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) tj. Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje.

W ramach kampanii przygotowana została także publikacja „Nadmierne korzystanie z komputera i Internetu przez dzieci i młodzież”, w której poruszone zostały kwestie praktyczne i teoretyczne związane z zagadnieniem nadużywania sieci przez dzieci i młodzież.

Źródło: yt / NASK / Fundacja Dzieci Niczyje / www.saferinternet.pl

Komentarze