Nasza-biedronka – wcale nie jest „nasza”…

info/forum-nasza-biedronka.jpgDuże korporacje mają z tym częsty problem. Najpierw uruchamiają kampanie marketingowe, a później przypominają sobie o zakupie domen. A to się zwykle nie udaje, bo albo przejmują je wcześniej handlarze adresów, albo np. byli pracownicy. Tu z kolei, jest problem natury politycznej, bo byli ale i obecni pracownicy (choć bardziej anonimowo) oraz klienci, zaczynają dyskutować o problemach firmy. Wizerunek cierpi, a tajemnice wewnętrzne wychodzą na światło dzienne.

Tym, razem jednak duża korporacja JERONIMO MARTINS DYSTRYBUCJA S.A nie chciała odpuścić takiej sytuacji i poprzez jak twierdzi właściciel forum nasza-biedronka.pl – spółkę Optimum Mark, chce odebrać domeny, pod którymi funkcjonuje wspomniane forum.

Jak napisał założyciel forum:

Firma, która mnie pozwała do sądu polubownego o naruszenie praw poprzez zawarcie umowy o utrzymywanie nazw domen oraz nazywa się „Optimum Mark Sp Z.O.O”, która jest w rzeczywistości pod-firmą(można by rzec: własnością) firmy „JERONIMO MARTINS DYSTRYBUCJA S.A” – wskazuje na to wspólny wspólnik obu firm według danych zamieszczonych w KRS.

Obecnie sprawa się zatrzymała na wniosku „przed-procesowym” do sądu polubownego, na który z racji przysługujących mi praw, mogę nie wyrazić zgody. Sąd polubowny w odróżnieniu od sądu powszechnego jest dobrowolny. Jednak tu wkracza formułka regulaminu NASK, która z resztą jest nie zgodna z prawami konsumenta o czym zdążyłem już powiadomić Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

info/forum-nasza-biedronka-1.jpg

Dodał też:

Co ciekawe, firma Optimum Mark posiada PATENT(!) ochrony własności przemysłowej na słowo „Biedronka” (bazy.uprp.pl) i na tej podstawie chcą dobiegać się swoich rzekomych praw do moich domen internetowych. Swoją drogą to bardzo ciekawe jakim cudem utworzyli patent na polskie powszechne słowo określające owada?

Kto wygra, wielka korporacja czy administrator forum? Przekonamy się zapewne za kilka miesięcy. Chociaż to pewnie nie ostatnia taka sprawa, bo większość dużych firm ma swoje nieoficjalne fora w sieci, na których można przeczytać nie tylko jak się pracuje (często w negatywnym aspekcie), ale i o powiązaniach, biznesowych porażkach czy układach itd.

Np. na forum nasza-biedronka dowiemy się, że:

nie zapominajmy kto stworzył „BIEDRONKI” To polski „ELEKTROMIS S.A.” spłodził tego „owada”, JMD moim zdaniem niesłusznie szczyci się spłodzeniem tego nieślubnego dziecka. Choć pewnie „palce” maczał w tym „stosunku”.

Źródło: inf/ nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?p=22676#22676

Komentarze