Internauci z Polski przepraszają rosyjskich kibiców

info/polscy-internauci-przepraszaja-rosyjskich-kibicow.jpgZanim rozpoczął się wczorajszy mecz (12.06.2012) Polska – Rosja, kibice rosyjscy przemaszerowali kawałek drogi w dużej grupie wprost na stadion. I właśnie podczas tego marszu doszło do bijatyk, wyzwisk, zaczepek. Tu popis dali polscy chuligani. Po meczu zresztą było podobnie, media (szczególnie te zagraniczne) pokazały wiele bijatyk na mieście…. Aby wizerunek Polski aż tak nie ucierpiał, w sieci powstała akcja z „przepraszającym obrazkiem”.

Takim oto demotem, przepraszają internauci rosyjskich kibiców – zachęcając jednocześnie do udostępniania go na swoich profilach, blogach, forach itd.

info/polscy-internauci-przepraszaja-rosyjskich-kibicow-1.jpg

Tłumacząc angielski tekst:

W imieniu wszystkich świetnych chłopaków i dziewczyn, proszę przyjmijcie szczere przeprosiny za takich idiotów atakujących was bez powodu. Jesteście tutaj zawsze mile widziani, wstyd nam za tych nielicznych bezmózgich idiotów, którzy niestety są Polakami.

Do sieci trafiło sporo filmików, które pokazują jak zachowywali się kibice. Zagraniczne media podają jednak dość jednostronnie, że to tylko Polacy atakowali… a jak widać na niektórych filmach nie zawsze tak było. Mimo wszystko niesmak pozostaje.

Źródło: fb/twitter/yt/wrzuta

Komentarze