App Center Facebook – światem będą rządzić aplikacje

info/app-center-facebook.jpgDziś już trudno wyobrazić sobie smartfona bez aplikacji. Z tymi małymi programami kojarzy się też niezmiennie serwis Facebook.com, który właśnie postanowił zrobić generalne porządki z tysiącami programów, które ma na swoich stronach. Tworzą je ludzie i firmy z całego świata. Teraz będzie centralny katalog wszystkich aplikacji – nazwano go App Center Facebook. Twórcy będą mogli dodatkowo zarabiać na sprzedaży dostępu do swoich dzieł.

Dodatkowo sklep będzie dostępny z poziomu smartfonów (Android i iOS), a wybrane aplikacje bez problemu zadziałają na tych platformach. Na razie fejs, chce tylko przekierowywać użytkowników do wybranych sklepów Googla czy Apple, ale docelowo może to doprowadzić do sytuacji, że to FB stanie się gigantycznym dostawcą aplikacji na komórki ;)

Nie zabraknie jednak i aplikacji typu desktop – czyli do instalacji np. w Windowsie, jak to mamy z popularnym FB Messenger.

Udostępnione w App Center produkty będą podlegać ocenie, klasyfikacji i rankingom popularności – dokładnie tak jak w sklepie Apple czy też Google Play.

info/app-center-facebook-1.jpg

Tak więc przed nami kolejna rewolucja… i co ciekawe, takich sklepów z aplikacjami przybywa. Śmiało można powiedzieć, że świat właśnie żyje małymi programami. I zasadzie na każdy problem znajdziemy jakieś rozwiązanie w „sklepie” ;)

Źródło:
developers.facebook.com/blog/post/2012/05/09/introducing-the-app-center/

Komentarze