Na Stadionie Narodowym będziemy płacić kartami mBanku

info/mbank-prepaid-karta-na-stadionie-narodowym.jpgKonkurs na narodowe karty płatnicze, obowiązujące na Stadionie Narodowym w Warszawie, wygrał mBank (BRE Bank). Karty z wizerunkiem stadionu oraz logotypem mBanku posłużą do dokonywania płatności zbliżeniowych podczas wydarzeń sportowych, w tym meczów EURO 2012. Można je będzie także doładowywać i używać do bieżących płatności. Podobne karty opisywałem niedawno w artykule „Aby mieć kartę płatniczą, nie musisz mieć konta w banku„.

info/mbank-prepaid-karta-na-stadionie-narodowym-1.jpg

Karty są typu pre-paid, czyli będą dystrybuowane na terenie stadionu i mają stanowić docelowo główny środek płatniczy tak, aby zminimalizować obrót gotówkowy, a także maksymalnie przyspieszyć obsługę każdego klienta. Płatność zbliżeniowa do kwoty 50 złotych dokonywana jest bez konieczności podawania PIN-u.

Osoby, które nie będą posiadały przy sobie żadnej karty, będą mogły kupić na Stadionie Narodowym kartę przedpłaconą, doładowaną kwotą 50 zł, bez żadnej dodatkowej opłaty, a więc za równowartość środków zgromadzonych na karcie.

Karty przedpłacone stają się coraz bardziej popularnym środkiem płatniczym. Już pod koniec ubiegłego roku BRE Bank wydał ich ponad 100 tys. Korzystają z nich nie tylko klienci indywidualni, ale coraz częściej firmy.

Źródło: mBank

Komentarze