Z tabletów i smartfonów zrobią kasy i terminale płatnicze

info/payware-mobile.jpgWielu sprzedawców nie inwestuje w nowe kasy czy możliwości płatnicze, bo takie dedykowane sprzęty są często bardzo drogie. Rozwiązaniem na bolączki metod płatniczych mają być specjalne przystawki np. VeriFone PAYware Mobile Enterprise. To specjalny dodatek do smartfona czy tabletu, który zamienia go w kasę do przyjmowania płatności kartami (chipowymi i bezstykowymi).

info/payware-mobile-duze1.jpg

Obecnie urządzenie pozwala zamienić iPhone’a, iPoda Touch lub iPada w terminal umożliwiający przyjmowanie bezpiecznych płatności. Dzięki dodatkowym aplikacjom, można zintegrować taki sprzęt np. tablet + przystawka PAYware Mobile Enterprise z systemami sprzedażowymi już istniejącymi w sklepach.

Dodajmy, że takie rozwiązanie tworzy też mobilną kasę sklepową, bo z tabletem można wędrować po sklepie, czy obiekcie handlowym (decyduje tu tylko zasięg sieci Wi-Fi / 3G). Takie rozwiązania są szczególnie przydatne w branży gastronomicznej.

Przystawka PAYware Mobile Enterprise potrafi też zeskanować kod kreskowy towaru oraz obsłużyć kody rabatowe.

info/payware-mobile-duze2.jpg

Obecnie PAYware Mobile Enterprise jest testowany w USA, ale w tym roku wejdzie także do Polski. Nie powinniśmy się więc dziwić, że ktoś przyjdzie do nas z kasą :) a właściwie tabletem, czy smartfonem, aby pobrać płatność.

Źródło: VeriFone Central Europe.

Komentarze