Dzień Bezpiecznego Internetu 2012

info/dbi2012.jpgDziś, czyli 7 lutego 2012 – obchodzimy tzw. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Akcję wspiera ponad 70 państw z pięciu kontynentów. W Polsce DBI od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN). Akcja ma na celu edukowanie rodziców i dzieci w zakresie zasad bezpiecznego surfowania.

info/dbi2012-duze.jpg

Jak czytamy w komunikacie DBI:

Z badań przeprowadzonych z dziećmi w wieku 9-16 lat w ramach unijnego projektu EU Kids Online II wynika, że co trzeci rodzic nigdy nie tłumaczył dziecku, jakie są zasady bezpiecznego surfowania i nie potrafi pomóc dziecku w przypadku trudności ze znalezieniem czegoś w Internecie, a prawie połowa nigdy nie dała wskazówki dziecku co zrobić, gdy coś je przestraszy czy zaniepokoi online.

Aż 58 proc. dzieci nie pamiętało, żeby kiedykolwiek korzystali z Internetu wspólnie z rodzicami. Dlatego też hasło przewodnie tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu – „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie” – ma zwrócić uwagę rodziców, dziadków i opiekunów na fakt, iż Internet powinien być elementem łączącym pokolenia, że można razem z najmłodszymi poznawać korzyści z surfowania.

Warto zajrzeć dziś na: www.dbi.pl

Źródło: DBI

Komentarze