Ulice Twojego Miasta – portal o ulicach w miastach

info/ulice-twojego-miasta.jpgCzego jeszcze nie wiesz o swojej ulicy? Często mieszkamy, mieszkamy… i o naszej okolicy niewiele wiemy. Z tego założenia wyszli twórcy portalu utm.info.pl, chcąc przybliżać historie o ulicach oraz ich aktualne zasoby (sklepy, firmy itp.) w ramach dość nowego podejścia do lokalizowania. Mamy więc połączenie wiedzy i typowo użytkowych informacji.

Tak wygląda portal utm.info.pl

info/ulice-twojego-miasta-duze.jpg

A tak prezentuje się jedna z wyszukanych ulic w Warszawie…

info/ulice-twojego-miasta-duze2.jpg

Twórcy portalu na początek obrali za cel Warszawę i jak podali, stworzyli bazę ponad 5000 profili ulic. Każda ma swój opis i historię. Dodatkowo wiele jest już zaopatrzonych w wizytówki firm, sklepów, restauracji itp. Każdy przedsiębiorca może zamieścić w Ulicach Twojego Miasta bezpłatną wizytówkę, która będzie widoczna w profilu danej ulicy.

Zobaczymy na ile ten nietypowy pomysł prezentowania ulic i obiektów użyteczności, spodoba się internautom. Zwykle używamy typowych lokalizatorów, a tu mamy możliwość połączenia historii i ciekawostek o danym miejscu np. ulicy na której mieszkamy ;) W wielu przypadkach, także dowiemy się sporo o kamienicy czy domu, w którym znajduje się nasz lokal.

Źródło: utm.info.pl

Komentarze