Sosy Łowicz i trefna promocja z gratisem!

info/lowicz-trefna-promocja.jpgNiektóre promocje jak widać, nie mają końca… tak na przykład jest z sosami marki Łowicz, które produkuje Agros Nova. Zwrócił na nie uwagę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który po obejrzeniu słoików ;) doszedł do wniosku, że promocja + 50 gram gratis, trwa już… uwaga – prawie 5 lat! Nieustanna promocja wprowadza więc klientów w błąd.

Tak wyglądają te sporne słoiki, które dość szybko muszą swoje etykiety zmienić – takie polecenie wydał UOKiK.

info/lowicz-trefna-promocja-duze.jpg

W komunikacje UOKiK czytamy m.in.:

Postępowanie UOKiK wykazało, że sprzedawane pod marką Łowicz sosy: boloński, chiński, meksykański i do spaghetti, od kilku lat oferowane są wyłącznie w promocyjnych opakowaniach. Przykładowo sos do spaghetti przez trzy lata sprzedawany był jedynie w promocyjnym opakowaniu 300g+50g gratis.
Po raz ostatni w regularnym opakowaniu pojawił się w sklepach w listopadzie 2006 roku.

Oferta z gratisem jest dość szeroka, mamy sosy bolońskie, chińskie, meksykańskie. Wszystkie notorycznie z gratisem. Ta informacja na opakowaniu wprowadza klientów w błąd i mogą podejmować inne decyzje zakupowe – np. nie zwrócić uwagi na konkurencyjne słoiki lub stwierdzić, że coś zyskują dodatkowo – a tak nie jest.

Ponieważ firma zadeklarowała szybkie wycofanie się z tej praktyki – nie została ukarana finansowo. A mogło być boleśnie, bo UOKiK ma prawo do kar w wysokości do 10 tysięcy euro za każdy dzień zwłoki w wykonaniu decyzji Urzędu, plus kary restrykcyjne do 10% rocznego przychodu za samo działanie niezgodnie z prawem.

Warto zajrzeć też do tekstuTak nas producenci robią w… trąbę ;) i to przeróżnych artykułów, bo praktyka z sosami to tylko wycinek sztuczek na zwykłego konsumenta.

Źródło: UOKiK / Agros Nova

Komentarze