Ile kalorii ma Raffaello? Czyli słodkie tajemnice Ferrero!

info/ferrero-raffaello-kalorie.jpgJak się okazuje wiele osób wpisuje w wyszukiwarkę zapytanie – ile kalorii ma Raffaello? Tak, to te słynne białe kuleczki, promowane jako słodycze dla kobiet na każdą okazję. Tym razem firma reklamuje je jako prezent na Dzień Mamy. Dopiero po kontakcie z firmą udało się ustalić, że jedna kuleczka to 61,5 kilokalorii (kcal) – bo ani na opakowaniach, ani na stronach www, Ferrero nie ma ochoty umieszczać takich informacji.

info/ferrero-raffaello-kalorie-duze.jpg

Poniżej odpowiedź (na którą czekałem łącznie 30 dni) z biura obsługi klienta, dlaczego firma nie podaje takich informacji o kaloryczności na opakowaniach?

Odpowiadając na pańskie zapytanie, informujemy, że nie podajemy danych o wartości odżywczej Raffaello (liczby kalorii), bo nie ma takiego wymogu. Wartość odżywcza jest podawana wówczas, gdy na opakowaniu, prezentacji lub reklamie produktu składane jest tzw. oświadczenie żywieniowe. Nie składamy takiego oświadczenia, nie podajemy zatem wartości odżywczej. Nie ma w tym żadnej tajemnicy.

Informujemy jednocześnie, że wszyscy zainteresowani mają zapewniony łatwy dostęp do informacji o produktach Ferrero przez stronę internetowa lub infolinię, której numer jest drukowany na wszystkich opakowaniach. Osoby zainteresowane kalorycznością produktów z pewnością również mogą liczyć na stosowne informacje.

Jedna sztuka Raffaello ma 61,5 kcal.

Tymczasem firma na swoich stronach www, wypisuje banały typu:

W jakich obszarach działa Ferrero?
– Uczestniczy w dobrowolnym programie Znakowania Wartością Odżywczą GDA

Niestety, tego punktu w tym wypadku nie udało się jeszcze zrealizować ;/ Warto więc, pamiętać że słodki prezent – choć w przesłaniu reklamowym, może wydawać się lekką przekąską, czasem jest wysokokaloryczny. A cała paczka to już niezły obiad – ponad 500 kcal ;)

Źródło: wł / ferrero.pl

Komentarze