Z danych jakie przedstawił Związek Banków Polskich wynika, że bankowość elektroniczna w Polsce ma 7,7 klientów, aktywnie z niej korzystających. Z czego 930 tysięcy to małe i średnie firmy. Cieszy fakt, że ta gałąź bankowości coraz lepiej się rozwija, gdyż dostęp do konta przez Internet to najtańsze i zarazem najszybsze rozwiązanie.

Bankowość elektroniczna na koniec pierwszego półrocza 2009.
* 13,5 miliona – to liczba klientów, którzy mają umowę bankowości elektronicznej,
* 7,7 miliona – to liczba aktywnych klientów bankowości elektronicznej,
* 930 tysięcy – tyle małych i średnich firm korzysta z bankowości elektronicznej,
* 109 tysięcy – to liczba dużych przedsiębiorstw korzystających z kont bankowych przez Internet,
* ponad 450 tysięcy – o tyle wzrosła w II kwartale 2009 roku liczba osób, które aktywnie korzystają z bankowości elektronicznej,
* 15 – tyle średnio miesięcznie przelewów wykonuje mały/średni przedsiębiorca,
* 4 przelewy elektroniczne wykonuje przeciętny klient.
Źródło:
http://www.zbp.pl