Philips proponuje, byśmy w przyszłości w każdym domu mieli ul ;)

Tak, taki z prawdziwymi pszczołami, i to wcale nie w ogródku za miastem ale bezpośrednio w szybkie okiennej. Ul jak przystało na wizje przyszłości, ma być nowoczesny w konstrukcji oraz przezroczysty, abyśmy mogli podglądać co tam się dzieje u skrzydlatych przyjaciół. Wizja wydaje się zaskakująca na chwilę obecną… ale kto wie, czy tak się docelowo nie stanie? Sama firma Philips bardziej kojarzy nam się z żarówkami czy sprzętem AGD i RTV, widać jednak, że myśli także o rozwoju asortymentu o nietypowe produkty.

Domowy ul ma być poniekąd rozwiązaniem na ginące w ostatnich latach pszczoły. Jak wiadomo bez nich nie zostanie zapylonych wiele roślin, a tym samym spadną plony z upraw i ludzkości zagrozi głód. Okienne ule to poza tym świetna okazja do nauki o życiu pszczół i atrakcja w domu, niczym akwarium ;) W tym jednak wypadku dodatkowo czeka nas nagroda, czyli zbiór wosku, pyłku i oczywiście miodu. Dodajmy, że koncepcja zakłada, iż pszczoły nam do domu nie wlecą, a przy wyjmowaniu miodu automatycznie zostanie uruchomiony generator dymu, który ma uspokoić mieszkańców ula.

Zresztą pomysł na domowe ule nie jest wcale tak nowy i futurystyczny jak się wydaje… swoje rozwiązania pokazywało (może nie tak nowoczesne) pokazywało już wielu projektantów np. Jonathon Swan:

(Ź) www.design.philips.com

Komentarze