Gdzie jest dziecko – usługa lokalizacyjna

info/gdzie-jest-dziecko.jpgWarto zwrócić uwagę na usługę – Gdzie Jest Dziecko, która pozwala lokalizować nasze pociechy. Usługa ta działa praktycznie u wszystkich polskich operatorów. Pozwala ustalić aktualną pozycję geograficzną naszego dziecka poprzez specjalny serwis WWW oraz poprzez wiadomości SMS. Usługa jest płatna i wymaga nieco konfiguracji, ale… liczy się bezpieczeństwo.

Usługa, działa w oparciu o lokalizacje nadajników (stacji bazowych) operatora. Nie jest tak dokładna jak system GPS, ale pozwala się zorientować dość szczegółowo, gdzie przebywa nasza pociecha. Działa tylko w kraju, a więc w wakacyjnym roamingu nie zda się na wiele.

A jakie są koszty?

Jedynym kosztem są dwa SMS-y rejestracyjne (rejestracja Rodzica i wyrażenie zgody na lokalizację przez Dziecko), łączny koszt to 2,44 zł z VAT. Po tej czynności pozostają już tylko opłaty za zlecane lokalizacje. Koszt jednej lokalizacji to 1,22 zł z VAT. Aktualnie płatności realizowane są za pomocą SMS.

info/gdzie-jest-dziecko-duze.jpg

Jak to działa?

Kiedy dokonamy już poprawnej rejestracji naszego telefonu oraz telefonu dziecka, wystarczy że wyślemy wiadomość SMS lub zażądamy lokalizacji poprzez serwis WWW usługodawcy. Po chwili otrzymamy informację o lokalizacji telefonu naszej pociechy. Możemy nazywać różne znane nam miejsca np. Dom, Szkoła itd., dzięki temu w odpowiedzi uzyskamy informację, że np. dziecko znajduje się w Szkole.

Serwis WWW dodatkowo pozwala na wizualizację zlokalizowanej komórki na mapkach Google.

Źródło:
gdziejestdziecko.pl

Komentarze

  1. zocha mówi:

    to zależy od tego w jakiej jest sie sieci, wszystkie informacje nt. wylaczenia sa zawarte w regulaminie w punkcie dotyczacym platnosci dla konkretnej sieci na stronie gdziejestdziecko