Twoje skasowane SMS-y można odzyskać!

info/Cell-Phone-Sim-Card-Spy.jpgWiększość osób jest pewna, że gdy z karty SIM skasują wiadomość SMS, to już nikt i nic jej nie odzyska. Tak jednak nie jest… bo SMS-y można odzyskać – trzeba mieć tylko urządzenie za 150 dolarów – specjalny czytnik kart SIM z oprogramowaniem. Zapytasz a ile wiadomości da się odzyskać?

Otóż podobnie jak w przypadku danych komputerowych wiele, zależy od tego w jaki sposób operujemy SMS-ami – jeżeli piszemy ich dużo i jednocześnie kasujemy… to nowe nadpisują miejsce po starych SMS-ach. A to utrudnia odtworzenie danych.

Czytnik, który oferuje jeden z zagranicznych sklepów, poza odzyskiwaniem danych potrafi to co inne dostępne na naszym rynku tańsze czytniki:
– kopiowanie i edycja kontaktów
– archiwizacja danych
– podgląd ostatnio odbieranych i wykonywanych połączeń

Ma postać klucza USB, w który wkłada się kartę SIM. Oprogramowanie zainstalowane na komputerze potrafi obsłużyć w pełni taką kartę – ukazując wiele sekretów ;)

Ponieważ ostatnio przeprowadzałem test takiego tańszego czytnika i pokazywałem, że można zmieniać także treść SMS-ów – warto pamiętać, że lepiej zapisywać wiadomości w pamięci telefonu. Odzyskanie ich z wnętrza telefonu, jest już trudniejsze, a sprzęt i oprogramowanie do tego nie aż tak powszechnie dostępny.

info/Cell-Phone-Sim-Card-Spy-duze.jpg

Tak odzyskiwanie skasowanych SMS-ów działa w praktyce.


Źródło:
http://www.brickhousesecurity.com/cellphone-spy-simcardreader.html

Komentarze

 1. dzek mówi:

  da sie odzyskac w polskich sieciach do 30 sms bo tyle sie miesci na karcie.. tutaj w tekscie jest to sprytnie ukryte

 2. Nitro mówi:

  Jeżeli ktoś ma dodatkową kartę pamięci to można więcej, bo część smsów jest zapisywana w telefonie a część na karcie. Przynajmniej tak u mnie.

 3. Emilia mówi:

  Chcialabym dowiedziec sie dokładnie jak mogę odzyskac utracone smsy i gdzie mogę ewentualnie i za ile kupić odpowiedni do tego sprzęt.

 4. Barbara mówi:

  GDZIE MOGE KUPIC TAKI SPRZET ZA ILE I CZY JEST DOSTEPNY W JEZYKU POLSKIM?

 5. ola mówi:

  Czy mozna odzyskać skasowane sms z 2008 r. i gdzie można to kupić i za ile.

 6. katarzyna mówi:

  czy mozna odzyskac stare wiadomosci przychodzace i wychodzace z 2006 roku?karta nie byla 2 lata uzywana.do ilu smsow wstecz mozna sie cofnac?